CZ | EN | DE

TURISTICKÁ ZNAMKA 150. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ (23. 3. 2016)

Pořadatelé vzpomínkových akcí připravili pro veřejnost další upomínkový předmět. Od 25. 3. 2016 bude v prodeji turistická známka číslo 1659 pod názvem 150. výročí bitvy u Hradce Králové 1866 - Königgrätz 2016.

Turistická známka vydaná k 150. výročí bitvy u Hradce Králové je dřevěná plaketa, na níž je vypálený hlavní vizuální motiv výročí. Slouží jako suvenýr a zároveň jako potvrzení o dosažení určitého místa. Z tohoto důvodu se turistická známka bude prodávat pouze na pokladně Muzea války 1866 na Chlumu, v Infocentru na Eliščině nábřeží, Turistických informačních centrech na Velkém náměstí a v hale hlavního nádraží ČD a Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

společnost Turistické známky, s. r. o., sídlící v Rýmařově. Podobné známky se na základě smlouvy s touto českou společností prodávají také v Německu, Rakousku, Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Spojeném království, USA, Itálii, Nizozemsku, Rusku, ve Slovinsku, ve Švýcarsku, na Slovensku a na Ukrajině.

Navazující číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst. Turistické známky spolu s každoročně aktualizovanými mapami mohou hrát roli průvodce po krásách naší vlasti. Celý systém je neustále rozšiřován.

 

  Kontakty

KÖNIGGRATZ 1866 - Garda města Hradce Králové z.s.

Velké náměstí 1
500 01 Hradec Králové
Telefon: +420 608 216 662 - Radek Balcárek
Email:

Facebook YouTube

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.