CZ | EN | DE

NOVÁ HRA S NÁMĚTEM BITVY NA CHLUMU 1866 (7. 4. 2016)

Unikátní geolokační hru představila v těchto dnech společnost GEOFUN, s.r.o.

Aby bylo možné tuto hru hrát, je potřeba stáhnout do chytrého telefonu aplikaci GEOFUN, která je zcela zdarma. Aplikace je určena pro systémy Android a iOS. Následně je potřeba se zaregistrovat a poté stáhnout konkrétní geosrandu, kterou si člověk chce zahrát.
Geosranda Bitva na Chlumu 1866

V rámci geosrandy Bitva na Chlumu v roce 1866 je virtuálním průvodcem legendární kanonýr Jabůrek. Geosranda se aktivuje pomocí systému GPS u Adalbertina v Hradci Králové. Poté musí hráči po boku průvodce zjistit, co je jejich bojovým úkolem, a kterou bitevní pozici mají obsadit, aby stáli na správné straně barikády a jeho císařská milost zvítězila. Geosranda je primárně určena pro cyklisty, jelikož její délka přesahuje 10 km, nicméně je přístupná i pro pěší hráče. Geosrandu lze absolvovat kdykoliv za příznivého počasí. V Hradci Králové si takto můžete vyzkoušet celkem pět her. Tři z nich můžete absolvovat na kolech – kromě „Bitvy na Chlumu 1866“, také „Tour de Hradec Králové“ a „Lesem nelesem, cestou necestou, jedu za Tebou…“. Dvě pěší hry se odehrávají přímo ve městě – „Královéhradecká šipkovačka“ a „Událo se v Jiráskových sadech“. Více na www.geofun.cz

Stručné představení GEOFUNu
GEOFUN je nová moderní geolokační hra pro chytré telefony v různých jazykových mutacích. Tato hra zábavnou a soutěžní formou provádí po zajímavých místech nejen českých regionů. Několik geosrand (her) je realizováno v Polsku a Bavorsku. Hra vychází ze známého geocachingu, ale svou podstatou je více multimediální, akční a se zajímavým příběhem. Virtuální průvodce vždy hráče naviguje, kam má jít. Každá hra je originální výlet, u kterého hráč dopředu nezná trasu ani úkoly, které na něj cestou čekají. V tom spočívá kouzlo každé hry. Ta je tedy pokaždé unikátní svou trasou i tematickým příběhem.

Od registrace a stažení konkrétní geosrandy běží hra již offline bez nutnosti připojení k internetu. V rámci hry hráči plní různé zábavné úkoly např. natáčí videa, pořizují fotografie či selfie, odpovídají na zvídavé otázky průvodce, zjišťují, jak místa vypadala dříve a nechybí ani funkce rozšířené reality. Za odehrané hry sbírají geonky (body) a mohou soutěžit o zajímavé ceny.

 

  Kontakty

KÖNIGGRATZ 1866 - Garda města Hradce Králové z.s.

Velké náměstí 1
500 01 Hradec Králové
Telefon: +420 608 216 662 - Radek Balcárek
Email:

Facebook YouTube

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.