CZ | EN | DE

Nový prohlídkový program Bílé věže „Königgrätz 1866“

Nový prohlídkový program Bílé věže „Königgrätz 1866“

Bílá věž zahájila další turistickou sezónu, od začátku dubna se mohou návštěvníci těšit z nového prohlídkového programu, který připomíná bitvu u Hradce Králové. Vzhledem k tomu, že letošní rok se nese ve znamení vzpomínkových akcí 150. výročí bitvy u Hradce Králové, je i nový prohlídkový program na Bílé věži „Königgrätz 1866“ věnován tomuto tématu. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, která je provozovatelem Bílé věže, by díky novému prohlídkovému programu ráda přiblížila tuto významnou
historickou událost širší veřejnosti.

Program je určen pro všechny věkové kategorie a provede návštěvníky Bílé věže po bojišti válečného střetu pruské a rakouské armády na Chlumu. Připomíná historické příčiny konfliktu mocností, upozorňuje také na jeho důsledky, včetně těch, které jsou dodnes patrné v krajině Hradecka.

Prohlídka, která je spuštěna od 1. dubna, navíc návštěvníkům umožnuje aktivně se zapojit. To vynikne zejména oproti současné podobě prohlídek, kde byl divák pouze pasivním příjemcem zobrazovaného. Toto uvítají zejména děti a jejich pedagogové. „Věříme, že tato zábavná forma zpracování, blízká nejen dětem, pomůže lépe pochopit tyto historické události“, uvedl Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.
Bližší informace o programu, prohlídkách a otvírací době naleznete na www.bilavez.cz, www.facebook.com/Bila.vez/

 

  Kontakty

KÖNIGGRATZ 1866 - Garda města Hradce Králové z.s.

Velké náměstí 1
500 01 Hradec Králové
Telefon: +420 608 216 662 - Radek Balcárek
Email:

Facebook YouTube

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.