CZ | EN | DE

ČESKÁ INSPIRACE v Bayreuthu i s rakouskými a pruskými vojáky

ČESKÁ INSPIRACE v Bayreuthu i s rakouskými a pruskými vojáky

28. 5. 2016 představilo sdružení Česká inspirace všechna svá členská města na krajinné výstavě v Bayreuthu.
Krajinné výstavy jsou v Německu známým pojmem, dlouhodobě pro německé výletníky představují jeden z přirozených turistických cílů, který není třeba doprovázet velkou reklamou. Také zemská krajinná výstava s názvem Musik für die Augen (Hudba pro oči) v bavorském Bayreuthu, která se koná od května do října letošního roku, takovým přirozeným lákadlem je. O tom se mohli zástupci sdružení Česká inspirace přesvědčit v sobotu 28. května. Po celý den byl stánek České inspirace v obležení návštěvníků, pozvánka do historických měst, z nichž mnohá jsou členy UNESCO, byla, co se nabízených prospektů týče, opravdu pestrá, od kulturních pozvánek a upoutávek na turistické cíle až atraktivitám přírodním, technickým a gurmánským. Dechová hudba, jejíž produkci zorganizovalo město Hradec Králové, pak co půl hodiny vytvářela příjemnou atmosféru.

Pozornost budili také vojáci pruské a rakouské armády, kteří spolu s Dechovým orchestrem města vážili dlouhou cestu z Hradce, aby pozvali německé turisty k vzpomínkovým akcím 150. výročí prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové z roku 1866, které vyvrcholí na přelomu června a července.

Prezentační akci zhodnotili jak zástupci sdružení Česká inspirace, tak zástupci organizátora krajinné výstavy v Bayreuthu jako příjemnou, poutavou a jak doufáme, také přínosnou co se počtu návštěvníků měst České inspirace týče.

Další záběry najdete v naši galerii fotografií z akcí.

 

  Kontakty

KÖNIGGRATZ 1866 - Garda města Hradce Králové z.s.

Velké náměstí 1
500 01 Hradec Králové
Telefon: +420 608 216 662 - Radek Balcárek
Email:

Facebook YouTube

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.